«ДНІПРО» ПРЕДСТАВИТЬ УКРАЇНУ НА МІЖНАРОДНОМУ ХОРОВОМУ ФЕСТИВАЛІ НА ІНШІЙ ЗЕМНІЙ ПІВКУЛІ

23 липня по 8 серпня 2018 року Народна хорова капела «Дніпро» візьме участь у Міжнародному хоровому фестивалі  «Хорова музика об’єднує людей» («Voces Desde La Mitad Del Mundo»), що відбудеться в Кіто та Гуаякілі (Еквадор).

Поїхати за 10 тисяч кілометрів від України капела вирішила не навмання. Враховуючи історію та надбання нашого хору, багаторічний досвід у конкурсах та фестивалях саме капелу «Дніпро» офіційно запросили на фестиваль, де різні хорові колективи з усього світу представляють національну ідентичність своїх країн. Капела вдячна за запрошення знаному музиканту і проф. Фернандо Гіль Естрада, який очолює фонд DIDECOR, що  організовує фестиваль. Тепер хор «Дніпро» мріє гідно представити на фестивалі саме національну хорову програму від імені України. Тим паче, що за свій понад 150-літній гастрольний досвід «Дніпро» вперше відвідає Латинську Америку і стане єдиним академічним хором від України, представленим на цьому хоровому святі.

Міжнародний фестиваль «Хорова музика об’єднує людей» проводять в Еквадорі понад 40 років (з 1974 р.) за підтримки Університету Гуаякіль, найстарішого університету країни. Але вже в перші роки свого проведення фестиваль став настільки успішним, що еквадорський уряд організував Фонд розвитку хорового співу DIDECOR для підтримки заходу, який донині є офіційним організатором свята. Нині цей фестиваль – найважливіша музична подія не тільки Еквадору, а всієї Латинської Америки. Участь у ньому беруть десятки країн з Америки, Європи та Азії.

Філософія фестивалю – створити всесвітній культурний міст хорової музики. Ціль заходу – популяризація національних хорових культур і пропаганда глобальної культури хорової музики між співаючими країнами всього світу. Фактично це майданчик, де кожен народ представляє своє музичне обличчя. І Україна на цьому святі має бути представлена достойно.

Народна хорова капела «Дніпро» вже мала спільний проект з еквадорськими музикантами минулого року. Шанувальники хору пам’ятають концерт «Довкола світу», де хористи «Дніпра» вперше виконали латиноамериканські пісні. Організатори еквадорського фестивалю мали велике бажання познайомитись з «Дніпром» – одним з найстаріших університетських хорів в Україні, заснованим ще в 1843 році.

Наш хор відомий також тим, що першим виконав 25 грудня 1916 року пісню «Щедрик», співпрацюючи з композитором Миколою Леонтовичем. Саме ця пісня згодом, після перекладу на англійську мову, стала різдвяним хітом у світі, відомим як  «Carol of the Bells». Наступного року хор святкує своє 175-річчя. Репертуар капели включає твори національної та світової класики, літургійні хорові твори, українські народні пісні та сучасна музика. Протягом останніх років хор брав участь у різних міжнародних фестивалях та конкурсах в Україні, Білорусі, Польщі, Словаччині, Німеччині, Франції, Італії. Хор отримав чимало міжнародних відзнак. Остання перемога – у травні 2017 року на Міжнародному фестивалі православної церковної музики в Білостоці (Польща).

В Еквадорі капела виступить з чотирма концертами. Попередня програма, яка готується на фестиваль, містить багато пісень, які українці всотали з молоком матері, які ми вважаємо кодом нації. Ми поєднали народні пісні в хоровій обробці з унікальними зразками української барокової музики, а також сучасні українські твори. Це, зокрема, святково-барокові «Радуйтеся, праведнії» Максима Березовського, «Благослови, душе моя, Господа» Кирила Стеценка, «Достойно є» Івана Небесного, духовний гімн України «Боже великий, єдиний» Миколи Лисенка, звісно ж, візитна картка хору – «Щедрик» Миколи Леонтовичи, «Реве та стогне Дніпр широкий» Данила Крижанівського, лемківська пісня «Дам я яловицю» Євгена Козака, знана у світі «Я піду в далекі гори» Володимира Івасюка (обробка для хору Юрія Беля), жартівливі «Стелися барвінку» Миколи Лисенка та «Дримба» Володимира Зубицького, а також фольклорні «Русалчині купала» з опери «Цвіт папороті» Євгена Станковича та ін.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *