ХОР «ДНІПРО» НА СЦЕНІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ
December 20, 2016
18 грудня 2016 року в Національній опері України ім. Т. Шевченка відбувся 12-й ювілейний благодійний концерт «Інституту екогігієни і токсикології ім Л. І. Медведя» до дня Святого Миколая.
Хор «Дніпро» потішив публіку опери знаменитим «Щедриком» Миколи Леонтовича та американським духовним гімном «Amazing Grace» в обробці А. Концевича й А. Белоусова. Капела удостоїлась честі супроводу оркестру «Київ – Класик» під керівництвом Народного артиста України, володаря почесного звання «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру», Германа Макаренко.
Виконання «Щедрика» стало знаменним для Дніпрян. Історія всесвітньо відомої мелодії сягає 25 грудня 1916 року, коли на урочистому Різдвяному вечорі «Щедрик» Миколи Леонтовича вперше пролунав у стінах Київського університету імені Святого Володимира у виконанні студентської хорової капели. 100 років по тому «Щедрик» гордо лунає зі сцени Національної опери України у виконанні Народної хорової капели «Дніпро» сьогодні вже Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Народна хорова капела «Дніпро» пишається тим, що є частиною славетної історії «Щедрика», який став не лише символом українського культурного надбання, а й всесвітньо-відомим символом Різдвяних свят.
Будь ласка, перегляньте відео з виконанням щедрівки в Національній опері України тут.
*З історії «Щедрика»:
У 1914 р. композитор Микола Леонтович, створив найпопулярнішу хорову обробку колядки «Щедрик», а 25 грудня 1916 р. на урочистому Різдвяному вечорі «Щедрик» вперше прозвучав у стінах Київського університету імені Святого Володимира у виконанні студентської хорової капели університету. Автор особисто диригував капелою.
У 1917 р. капела під орудою Олександра Кошиця виїхала на чергові західноєвропейські гастролі. Але після падіння в цей час Української Центральної Ради і приходу до влади більшовиків, Олександр Кошиць із частиною хористів прийняли рішення залишитися за кордоном. У 1922-му капела на чолі з диригентом перебралася до Америки, де протягом двох десятиліть із незмінним успіхом виступала в США, Канаді, Мексиці, Бразилії, на Кубі.
У жовтні 1922 р. у Нью-Йорку було здійснено перший запис «Щедрика» у виконанні капели під керівництвом Олександра Кошиця.
У 1936 р. з’явилась англійська версія «Щедрика», яка набула всесвітнього визнання як «Сarol of the bells». ЇЇ створив американський композитор, українець за походженням, Петро Вільховський.