ГАСТОЛІ-2017: ХОРОВА КАПЕЛА «ДНІПРО» ПЕРЕМОГЛА НА МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ “ХАЙНУВКА-2017”

28 травня Народна хорова капела «Дніпро» Національного університету ім. Тараса Шевченка стала лауреатом XXXVI міжнародного фестивалю церковної музики “Хайнувка-2017”, що відбувся наприкінці травня у польському Білостоці. Хористи підготували програму українських композиторів, барокових Миколи Дилецького та Максима Березовського, так і сучасних авторів Вікторії Польової, Івана Небесного та Ігоря Тилика.

Фестиваль «Хайнувка-2017» тривав протягом п’яти днів, де виступило 26 хорів з України, Польщі, Литви, Молдови, Румунії, Білорусі та Росії. Міжнародне журі присудило нагороди у п’яти категоріях: парафіяльних хорів, самодіяльних світських хорів, дитячо-молодіжних хорів, хорів музичних академій та професійних хорів. Результати фестивалю, який є одним із найважливіших заходів у світі, що представляє та популяризує церковну музику, були оголошені перед заключним головним концертом в Підляській опері та філармонії у Білостоці. Загалом з п’яти категорій серед різних країн у чотирьох – аматорські світські хори, професійні, парафіяльні та музичних закладів різного типу – перемогу здобула Україна. У Білостоку Україну цьогоріч представили сім хорів: Рівного, Дніпра, Житомира, Вінниці, Івано-Франківська та два колективи з Києва.

18766645_1343327179089006_4016905723932454374_o 18699484_1343328442422213_4552954623158477379_o
Народна хорова капела «Днiпро» завоювала перше місце у категорії непрофесійних хорів, розділивши перемогу з академічним хором Військової технічної академії з Варшави. Хористи виконали п’ять творів – «Чотириголосу літургію» Миколи Дилецького (частини: «Єдинородний сине», «Прийдіте поклонімся», «Святий Боже»), «Радуйтеся, праведнії» Максима Березовського, дві пісні з циклу «Світлі піснеспіви» Вікторії Польової («Благаго Царя Благая Мати» (солістка Наталія Купріненко), «Тропарь Христу»), «Достойно є» Івана Небесного, духовний концерт «Покаянія відкрий мені двері, Життєдавче» Ігоря Тилика. 18739634_1183459095117167_8774041998804655283_n

«Ми пишаємось як перемогою українських хорів, які представляли духовний спів України на міжнародній арені, так і перемогою нашої капели «Дніпро». Університетська капела підготувала одну з найцікавіших програм фестивалю. Як наголосили на церемонії представники міжнародного журі, цьогорічна «Хайнувка» показала дуже високий рівень духовного співу. Крім того, фестиваль справді став платформою взаєморозуміння різних поколінь і народів», – зазначила художній керівник Народної хорової капели «Дніпро» Ірина Душейко.

Наприкінці офіційної церемонії нагородження всі хори – а це понад тисяча учасників фестивалю – спільно виконали «Многая лета».
Міжнародний фестиваль церковної музики проводили з 1981 року в польській Хайнувці (пол. Hajnówka), яка залишається у його назві, а з 2003 року конкурс проходить в Білостоці. Підляське воєводство вважається центром православ’я в Польщі. У травні там відбуваються два фестивалі церковної музики, патронат над якими здійснює Польська автокефальна православна церква.

18699710_1343327979088926_1633293357640155477_o

Фестивалю «Хайнувка-2017» передував гастрольний тур Народної хорової капели «Дніпро» містами Литви та Польщі. Ще 19 травня хористи дали спільний концерт з трьома хорами Вільнюського університету у костeлі св. Йона. Хористи «Дніпра» виконали свою духовну програму, після чого разом зі зведеними хорами “Virgo”, “Pro musica”, “Gaudeamus” (це хори університету Вільнюсу) – близько 150 чоловік – заспівали священні для України та Литви дві пісні-реквієм “Гей, пливе кача” та «Anoj pusėj Dunojėlio».

«Співпраця Вільнюського університетського хору і Київської Народної хорової капели «Дніпро» триває з 2014 року, коли литовські хористи прибули на Майдан Незалежності, щоб підтримати українців у їхній боротьбі за свободу. Хор литовців виступив не тільки у Київському університеті, а й виконав програму також у військовому шпиталі, підтримавши піснею поранених після повернення з АТО. Литовський хор нам також допоміг організувати концерт у Вільнюсі, залучивши повну залу глядачів. Тому ми й вирішили поєднати у концерті символічно дві пісні-реквієми – у пам’ять про героїв, полеглих за свободу і незалежність обох країн. Обидві пісні «Пиве кача» та «Anoj pusėj Dunojėlio» схожі між собою навіть інтонаційно і торкають до глибини душі. У залі люди плакали – і литовці, і українці. А на наступному концерті в Маріямполі глядачі встали під час виконання цієї пісні. Це було дуже зворушливо», – розповіла Ірина Душейко.

Після Вільнюса Народна хорова капела «Дніпро» виступила з годинним концертом у Маріямполе, а також на святі польського містечка Нервін.
Окрім перемоги Народної хорової капели «Дніпро» на міжнародному фестивалі церковного хору «Хайнувка-2017», хористи капели стали лаурeатами ІХ міжнародного конкурсу вокалістів «Молоді маестро-2017», який пройшов 20 травня у литовському Маріямпо́ле.
Журі конкурсу відзначили усіх п’ятьох учасників з «Дніпра»: хормейстер хору “Дніпро” Яна Прохоренко-Деньгуб, випускниця біологічного факультету, а нині вже кандидат наук Юлія Файдюк та студент фізичного факультету Національного університету ім.Т.Шевченка Микола Зарицький отримали найвищу нагороду – стали лауреатами конкурсу, Олександр Козинець та Тетяна Єременко, – випускники Інституту філології, стали дипломантами 2-ого ступеню.

На конкурс кожен учасник мав підготувати три композиції: народну пісню, сакральну музичну композицію, третій твір на власний розсуд. Міжнародне журі оцінювали вокалістів за художнім виконанням, складністю композиції, ритмом, інтерпретацією, культурою співу і сценічним образом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *