ДЕСЯТЬ ДНІВ МУЗИЧНОЇ ПОДОРОЖІ

У травні 2015 р. народна хорова капела «Дніпро» взяла участь у традиційному Міжнародному фестивалі хорових колективів, який проходив у французькому містечку Жерза.

Однак під час цього гастрольного турне наші хористи не обмежилися участю лише у цьому заході. Перед Францією хор відвідав Польщу.

У місті Щецин нас зустрічав відомий польський колектив «CHAPS» (академічний хор імені професора Яна Широцького). Сольний концерт хору «Дніпро» відбувся в залі для урочистостей Штеттинського замку. Наші польські друзі та запрошені гості почули у виконанні хору псалми, українські народні пісні, твори української та світової класики. А наприкінці виступу всі разом заспівали гімни України та Польщі.

Попереду на нас чекав Париж! Опівночі зібралися під Ейфелевою вежею і заспівали наших українських пісень під музичний супровід Віталія Мороза – нашого хориста, який віртуозно вправляється з бандурою та сопілкою. Навколо нас зібралося чимало людей послухати українських пісень. І так було всюди, де ми тільки не зупинялися, щоб поспівати разом.

Рушаємо далі – на південь Франції, до чудового містечка Жерза у провінції Овернь , де нас чекали друзі – організатори ювілейного Х Міжнародного хорового фестивалю. Окрім капели «Дніпро» з України та французького хору «Battant», у фестивалі взяли участь колектив муніципальної консерваторії Анталії «ANT Choir» (Туреччина) та неймовірний колектив “Meli-melo” з Бельгії.

Програма фестивалю була насиченою, тож представники кожної країни насолодилися виконавською майстерністю творчих колективів інших країн й обмінялися досвідом. А коли хор «Дніпро» виконував «Щедрик», то мелодію наспівували, не знаючи слів, усі – французи, турки, бельгійці, а також глядачі і гості фестивалю.

До речі, капела «Дніпро» вже вдруге виступила на цьому фестивалі. Вперше наш хор відвідав місто Жерза у 2010 р., і також мав неймовірний успіх.

Наталія СТОРОЖИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *